Praktyka medytacji

Teoria medytacji

Mistrzowie medytacji

Medytacja a Wielkie
Systemy Duchowe

Medytacja a seksualność

Medytacja a stres

Medytacja a zdrowie

Polecamy

Czytelnicy piszą
Linki

Ebooki o rozwoju
Ebooki - wszystkie

Strona główna


Księga Gości
dopisz się - przeglądaj

Aktualności                  Sklep                  Kontakt                  FORUM
 
powrót do Strony głównej

Refleksje i przemyślenia
vortalu Integracja ABSOLUTU

W niniejszej rubryce (Refleksje i przemyślenia)
co pewien czas publikowany jest nowy tekst
mający inspirować do bardziej świadomego życia,
do odkrywania piękna i obecności,  
popartych coraz większą wiarą w swoje możliwości 
i tworzeniem naturalnej harmonii z innymi istotami.

  

zobacz:   Refleksje i Przemyślenia - ARCHIWUM

 


wpis pochodzi z działu
:   Blog - przemyślenia

  22 grudzień 2009

Bardzo ciekawa jest historia związana z gorzką odmianą kaki. Z pozoru wydaje nieco się dziwne, po co ludzie uprawiają takie niedobre owoce. Jednak owoce te związywane są w warkocze i wystawiane na całą zimę na zewnątrz. Po przemarznięciu stają się wyjątkowo smaczne i bardzo często używane są wtedy do wyjątkowo ekskluzywnych deserów. 

Podobnie jest zresztą z wieloma potrawami na całym świecie – umiejętne i odpowiednie ich przyrządzenie powoduje znakomity rezultat smakowy, podczas gdy same produkty wyjściowe wydają się niesmaczne. 

Jest to ciekawą analogią do życia codziennego. Wiele życiowych sytuacji, oraz wiele napotykanych osób, wydają się być trudnymi i toksycznymi. Jesteśmy jednak w stanie wszystko to przekształcać, podobnie jak niekiedy przyrządzamy smaczne potrawy z niesmacznych składników wyjściowych. Mechanizm tego przekształcenia opiera się na rozwijaniu coraz pełniejszej świadomości – na rozwijaniu swojego skupienia i mądrości. 
Mając problemy np. z szefem w pracy, czy z krewnymi i znajomymi, możemy poprze siłę swojego umysłu skupić się na czystym świetle świadomości, które kryje się pod powierzchniową warstwą trudnych emocji. 

Wówczas zachodzi taki proces, że trudne sytuacje zamiast być przeszkodami w naszym życiu, stają się dodatkowym napędem, paliwem i motywacją do rozwoju i stawania się coraz silniejszym. Tak więc, dzięki rozwijaniu swojej świadomości, spokojnego skupienia i mocy umysłu, jesteśmy w stanie transformować trudne emocje w odżywczą energię – poprzez wewnętrzne integrowanie tego spokojnego, pełnego mocy, skupienia umysły – ze wzburzonymi i trudnymi emocjami. Odnajdujemy wówczas wewnętrzną równowagę, w której trudne emocje przestają nas dominować, a jedynie przekazują nam swoją esencjonalną energię zaangażowania. Rafał Seremet
 


zobacz więcej
:   Blog - przemyślenia

 

 
Refleksje i Przemyślenia - ARCHIWUM


powrót do góry strony

 

zamów: "Alchemia i moc medytacji"